,

Jeżeli masz dosyć w swoim domu szarości i bieli, warto zainteresować się stworzeniem wnętrza w stylu angielskim. Tutaj króluje klasyczna elegancja, a wystrój sprzyja dobremu nastrojowi. Salon to centrum naszego wnętrza. Bardzo często z widokiem na otwartą kuchnię stanowi miejsce przyjmowania gości, dlatego warto nadać mu odrobinę elegancji jak i wygody.

Tworząc styl angielski dominującym wzorem są kwiaty. Możemy zdecydować się na tapetę, jednak najlepiej sprawdzi się ona jako jedna wyróżniająca się ściana. Resztę natomiast malujemy najlepiej farbą lateksową odporną na zabrudzenia, w żywych kolorach pastelowych. Najlepiej sprawdzą się odcienie pudrowego różu, żółci, zieleni, wszystko co kojarzy nam się z delikatnością i przyrodą. Romantyczny nastrój wniosą fotografie oprawione w ramki, oraz inne bibeloty, a nawet porcelana.

Tak, w stylu angielskim filiżanki bardzo dobrej jakości kładziemy na widoku aby cieszyły oko gości. Oczywiście nie zapominajmy o oknach, obowiązkowo należy powiesić zazdrostki. O ile sama firanka powinna być lekka i zwiewna, tkaniny na zasłony wybieramy ciężkie, masywne, w kwieciste wzory. Aby wnętrze zyskało harmonijny charakter nie wolno zapominać o stylowych meblach drewnianych, najlepiej żeby były to antyki. Wystarczy jedna komoda, lub kredens aby zupełnie odmienić salon. Dla ocieplenia przestrzeni dobieramy fotele z uszami i lampy obite abażurami z tkaniny. Takie połączenie na pewno pozwoli nam uzyskać modny efekt. Rewelacyjnym rozwiązaniem jest kominek, dzięki któremu stworzymy niepowtarzalny klimat. Przed nim ustawiamy sofy, fotele, czy pufy. Wszystko razem stworzy wyjątkową strefę spotkań domowników.

Klasyczne sofy do salonu There are 30 products.

Showing 1 - 30 of 30 items

Jeżeli cały dom lub mieszkanie chcemy urządzić w stylu prowansalskim to nie możemy zapomnieć o pokoju dziecka. Jednak jest to o tyle trudne zadanie, że pokoje dzieci zwykle są kolorowe, a styl prowansalski charakteryzuje: biel, szarość i pastele. Więc jak pogodzić ze sobą te dwa, sprzeczne ze sobą style kolorystyczne? Po pierwsze ściany. Wybierając kolor ścian powinniśmy zdecydować się na dwa kolory: bazowy (biel lub szarość) oraz jeden kolor pastelowy. Biel może też przewijać się w drewnie na meblach czy listwach przypodłogowych. Kolor powinien odpowiadać gustom dziecka. Kolejna rzecz to tekstylia. Tu można wybrać nieco bardziej wyraźny kolor jednak powinniśmy jednak trzymać się stylizacji ścian. Pastelowy róż na ścianach to różowe dodatki tekstylne. Meble powinny być drewniane pomalowane na biało. Świetnie pasują meble postarzane. Projektując pokój dziecka w stylu prowansalskim należy pamiętać o bezpieczeństwie. Stosować rozwiązania, które zapewnią komfort dziecku i jego bezpieczeństwo.