,

Salon to miejsce, które zapewnia nam spokój i pozwala odpocząć po trudach całego dnia. Dlatego wyjątkowo ważne jest, abyśmy mogli efektywnie w niej wypoczywać. Co na temat urządzania sypialni mówią popularne zasady Feng Shui?

Najważniejszy mebel w sypialni to łóżko. Powinno być nowe – warto zainwestować też w odpowiedni materac, aby w ciągu nocy zapewnić sobie wygodę. Zgodnie z chińską filozofią Feng Shui, łóżko magnetyzuje energię, dlatego też powinieneś być jego pierwszym właścicielem. Jeżeli dostałeś łóżko w spadku po dalekim krewnym, babci czy cioci, powinieneś rozważyć jego wymianę by pozwolić mu kumulować wyłącznie Twoją, dobrą energię. Łóżko powinno być wykonane z drewna, które jest jedną z pięciu harmonijnych wartości według chińskiej filozofii. Zapewni nam ono bezpieczny i spokojny sen. Zdecydowanie nie powinniśmy decydować się na składane kanapy lub sofy, jeżeli chcemy aby nasza sypialnia była w zgodzie z zasadami Feng Shui. Symbolizują one pośpiech oraz tymczasowość, które kłócą się z podstawowymi zasadami harmonii i spokoju.

Równie ważne jest ustawienie łóżka – powinno być ustawione tyłem do ściany, z dala od okien. Niedopuszczalne jest ustawienie łóżka bokiem do okna lub ściany oraz na linii drzwi-okno, ponieważ będzie zakłóca to nasz sen podczas odpoczynku. Jeżeli energia będzie miała dostęp do łóżka z trzech stron, nasze ciało zregeneruje się szybciej. Łatwo utracić energię zachowaną w sypialni, nie powinniśmy więc ustawiać w niej zbyt wielu przedmiotów lub roślin. Dekorowanie wnętrz według filozofii Feng Shui wymaga od nas umiaru. Lustro w sypialni wzbudza namiętność między partnerami, jednak w ciągu nocy zakłóca wypoczynek – powinniśmy na noc zakrywać je, np. kawałkiem materiału. Nie przesadzajmy również ze zdjęciami bliskich, nasza podświadomość może mieć wtedy bowiem wrażenie, że w sypialni nigdy nie przebywamy sami.

Sypialnia zgodnie z filozofią wschodu powinna kumulować dobrą energię oraz oddawać złą. Warto często wietrzyć pomieszczenie, a podczas wybierania kolorów ścian postawić na ciepłe, proste barwy. Unikajmy wyrazistych kolorów, które będą przeszkadzały nam w odpoczynku w zaciszu sypialni.

Komody do salonu There are 20 products.

Showing 1 - 20 of 20 items

Ma wielu sympatyków, zatem z wnętrzami utrzymanym w stylu typowym dla francuskiej prowincji można się spotkać w wielu polskich domach. Styl prowansalski to ciekawa propozycja dla tych, którzy chcą urządzić dom w oryginalny sposób, a jednocześnie cieszyć się przyjazną, ciepłą atmosferą. Jakimi cechami wyróżnia się ten styl? O jakich zasadach koniecznie powinni pamiętać ci, którym marzą się wnętrza w stylu prowansalskim?
Styl prowansalski to przede wszystkim solidne meble z drewna, najlepiej utrzymane w jasnej kolorystyce. Idealnym rozwiązaniem są tu meble stare, mogące się pochwalić nie tylko solidnością, ale i ciekawymi dekoracjami. To dzięki nim wnętrza w stylu prowansalskim nabierają wyjątkowego charakteru, a panująca w nich atmosfera może ucieszyć każdego miłośnika życia rodzinnego. Inne materiały, które rewelacyjnie sprawdzą się w domach prowansalskich, to różnego rodzaju kamienie oraz terakoty. We wnętrzach takich często pojawia się też len oraz wiklina, wykorzystywana m. in. do produkcji foteli lub szafek nocnych. Takie połączenie różnych, naturalnych materiałów, może dać wspaniałe efekty. Kto chce urządzić swój dom w stylu typowym dla Prowansji, ten powinien pamiętać również o dekoracjach. Podstawa to ceramika oraz pachnąca lawenda, dzięki której w każdym pomieszczeniu zapanuje wyjątkowa atmosfera.